grafikos paroda “Paslėpta“ (“Hidden“)

2007 m. Balandžio 2 d. 18 val. galerijoje „Skliautai“ (Vilnius) atidaroma jaunų grafikų (Milenos Liutkutės, Audriaus Arlausko, Agnės Sutkutės ir Gintauto Leonavičiaus) paroda „PASLĖPTA“ (”Hidden”)

Menotyrinkų pastebėjimai. Ar kas žino, kas slepiasi jaunų menininkų segtuvuose? Ar tau nebuvo nors kartą kilęs noras užsukti į nepažįstamo dailininko dirbtuvę ir pasirausti tarp apdulkėjusių darbų krūvų? Atėjometas ištraukti  į viešumą paslėptą meną. Tam skirta paroda Hidden. Keturios (trys) jauni ir energingi žmonės demonstruoja savo grafikos kūrinius. Kas tarp jų bendro? Kiekvienas jų nelabai pasikliauja akademinės  fomos išraiška (nepaisant to, kad baigę Vilniaus dailės akademiją); labiau linksta link sąlygiškumo ir antrinių vaizdųnaudojimo. Technikos atžvilgiu išsaugomas tradiciškumas – aiškiai dominuoja ofortas, akvatinta, sausa adata, medžio raižinys.  Visi dalyviai išsaugojo tematikos ir braižo originalumą.

Audrius Arlauskas (2006 m. baigė VDA Kauno dailės institutą, grafinio dizaino specialybė), pasižymi dekoratyviu, smulkiu kūrybiniu braižu, betplėtoja ir pakankamai dramatiškas, ekspresyvias formas. Ypatingus saitaissusietas su pop art‘o menu.

Milena Liutkutė (2006 m. baigė VDA Kauno dailės institutą, taikomosiosgrafikos specialybė); darbuose nevengia socialinės tematikos, ironiška akimi puoselėja postmodernizmo principus. Jai būdinga permąstyti amžinuosius meno klausimus per antrinius vaizdus, atskleidžiant savo požiūrį į Fragonar‘ą ar Magritte‘ą. Kruopščiai ir švariai naudoja tiek abstrakčias, tiek modernistines formas, taip pat vertina pop arto estetiką.

Agnė Sutkutė (2006 m. baigė VDA Kauno dailės institutą, taikomosiosgrafikos specialybė);   labiausiai linkusi prie  modernistinės raiškos, pasitelkdama  dramatiškus klounų, marionečių motyvus, tačiau kuria ir dekoratyvius, smulkius, ironiškus darbus, kuriuose pasireiškia ryšiai su šiuolaikiniu menu.

Hidden pristato keturių jaunų žmonių kūrybą. Tu gali ieškoti jas siejančių saitų arba išskirti individualumą.  Jų menas turi dar vieną įdomią savybę – įvairiapusiškumą. Jie mėgsta kaitalioti tiek įvairias išraiškos formas, tiek tematikas. Jie yra laisvi ir skirtingai reaguojantys į supantį pasaulį.  Taigi, ar yra toks jau sustingęs jų segtuvų turinys?..

Reklama

About Milena

Milena Liutkute Grigaitiene is an independent artist and art director specializing in contemporary graphic art and graphic design. LGDA member. Milena is based in Vilnius (Lithuania) / Milena Liutkutė Grigaitienė yra dailininkė, grafikė, dizainerė, atstovaujanti šiuolaikinį Lietuvos grafikos meną ir dizainą. LGDA (Lietuvos grafinio dizaino asociacijos) narys. Milena įsikūrusi studiją / dirbtuves Vilniuje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: